e-mail    Debatní kniha    Mapa stránek    Hlavní  
 Pascal 
 
Ke svému prvnímu počítači jsem přišel asi ve 12 letech. Táta přinesl z práce vyřazovaný stroj PP-06 s několika krabičkami disket a literaturou. Šlo o československý klon počítače IBM-XT s CGA kartou a 20MB harddiskem. Mezi programy na disketách byl i GW-BASIC a Basic se objevil i v případě, že na disku či disketě nebyl operační systém. Postupně jsem se v Basicu naučil programovat. Za nějakou dobu proběhla v tátově práci nová vlna vyřazování a mě se do rukou dostaly diskety s Turbo pascalem 6.0 a velkým množstvím literatury. Tehdy jsem udělal radikální krok a přešel na pascal. Napřed jsem myslel jsem, že do pascalu neproniknu, ale naštěstí bylo k dispozici dost různých návodů a příkladů, takže jsem se ho naučil a už u něj zůstal.
Pak jsem měl modernější počítače a postupně přešel na Borland pascal 7.0 a Freepascal.

Na stažení - tady jsem nashromáždil své pascalovské výtvory. Bohužel zdaleka ne všechny, protože se mi několikrát stalo, že mi zhavaroval počítač a já přišel o všechno na disku. Spoustu věcí také u mě skončilo ve stadiu různých experimentů a alfa verzí a to také nemá cenu nahrávat na web.
Stáhnout si můžete i různé zajímavé jednotky a doplňky, které jsem našel na internetu.

Překladače pascalu - sepsal jsem dost rozsáhlé hodnocení a porovnání různých překladačů pascalu pro DOS, abyste si mohli vybrat ten pravý.

Články - Kromě prográmků jsem sepsal nějaké návody či tipy pro programování. Všechny se týkají programování pro DOS.

Převzaté články - dnes již půvabné historické články s časopisu Bajt o programování. Některé se zabývají pascalem, některé céčkem a několik jinými jazyky.
Rád bych v budoucnu přidal krátké zdrojáky, které na počátku devadesátých let vycházely v časopisu Elektronika

Odkazy týkající se pascalu




Pascal - hlavní
Začátky s BASICem
Překladače
Vlastní články
Převzaté články
Věci na stáhnutí
Odkazy k tématu
BP7 buglist
Chyba Run-time 200

Překladače BASICu