e-mail    Debatní kniha    Mapa stránek    Hlavní  
 Komiksy 
 
451 stupňů Fahrenheita

Ták. Konečně jsem dokončil svůj projekt 451 stupňů Fahrenheita jako komiks. Je to jedna z mých opravdu oblíbených knih a už když jsem ji četl poprvé, prožíval jsem ji dost abych tak řekl vizuálně. Jenže když jsem s kreslením začal, zjistil jsem, že to doopravdy není žádná legrace, ale pěkná fuška. Nejde jenom o to obrázky nakreslit, ale je potřeba i dobře rozvrhnout jaké scény zachytit, jaký má být úhel a vzdálenost kamery a jaké udělat dialogy. Proto to šlo tak pomalu. Knížka nedávno znovu vyšla, bohužel ale v pěkně přiblbém obalu, jak ostatně můžete vidět vpravo. Asi bude lepší, když si všechny listy stáhnete pěkně domů a prohlídnete si je offline. Upravoval jsem je pro rozlišení 800x600, ale ono je to v podstatě jedno.

Otázky a odpovědi:
?: Proč je to namalovaný tak blbě ?
Vyliž si !

?: V knize je víc postav !
Vyliž si !

?: Vůbec jsi nevystihl všechny ty skvělý technický finesy !
To je fakt, ale vyliž si.

?: Není náhodou zhušťování knih do komiksů přímo proti poselství knihy ?
Je.

?: Budou ještě nějaké další komiksy ?
V blízké nebo střednědobé budoucnosti určitě ne.První strana     Druhá strana     Třetí strana      Čtvrtá strana     Pátá strana     Šestá strana


Jeff Kidlack a případ magnetického padoucha

Tak tohleto ve mně zrálo hodně dlouho. Jeff Kidlack jako postava dokonce vznikl už skoro před deseti lety! Vymyslel jsem ho v primě při hodinách češtiny. To byl totiž neskutečnej opruz a když se člověk nechtěl zbláznit, tak nesměl dávat pozor a musel si naopak dělat něco svého. Ti, co se takto nezařídili, dopadli podle toho.
No, já a Master_black_hulk, jenž se mnou tenkrát seděl v lavici, jsme si kreslili komiksy anebo prostě nějaké blbůstky. Některé frky tedy pocházejí už z této doby, některé z nynějška a některé z doby mezi tím...


První strana     Druhá strana     Třetí strana      Čtvrtá strana     Pátá strana


Jeff Kidlack - slavní předkové I

V této sérii se dovíte, odkud Jeff Kidlack pochází. Tato část pojednává o jeho pradědečkovi a jeho chrabrých činech. Jenom naznačím, že se jmenoval Arthur a narodil se v Arizoně v dobách divokého západu, kdy Ameriku ještě brázdila tisícihlavá stáda bizonů.
Upřímě řečeno, myslím, že tato část není tak kvalitní jako Magnetický padouch, ale furt je to dobrý. Některé obrázky jsou dokonce barevně!

Statistika:
Komiks má 31 obrázků, je tam sedm mrtvol, na pěti obrázcích je krev a na třech požár :)


První strana     Druhá strana     Třetí strana     Čtvrtá strana


Jeff Kidlack a Pierre Terraine

V tomto díle se vynořují dávné přízraky minulosti, na které by Jeff nejraději zapomněl. Z přísně střežené věznice totiž uprchne jeho úhlavní nepřítel Pierre Terraine, který se chystá mstít. Okolnosti útěku jsou mimořádně nejasné...
Dozvíme se i něco z Jeffovy hlubší minulosti - je naznačeno, proč se dal k policii.
Podle mě je tenhle díl nejpovedenější. Je určitě nejlépe nakreslený a děj se mi taky zamlouvá :'-D

Statistika:
Komiks má 50 obrázků, je tam šest mrtvol, na osmi obrázcích je krev. Téma požáru tentokrát chybí.


První strana     Druhá strana     Třetí strana     Čtvrtá strana     Pátá strana


 Čarovné kamínky

Komiks z lékařského prostředí. Stejně jako se vyskytují žlučové kameny nebo močové kameny, tak se ve velmi vzácných případech vyskytují i kameny průduškové, neboli broncholity. Tento komiks je právě o okouzlení plicního lékaře broncholitem.
Děj se sice odehrává v lékařském prostředí, ale zapomeňte na něžnou romantiku z televizních seriálů o gynekologické ordinaci. Zapomeňte i na napětí a dobrodružná dramata ze seriálů o ortopedii a chirurgii. Ne. Tady jsme přátelé na plicním. Tady není ani romantika ani dobrodružství, ale tubera a rakovina plic. To jenom abychom si vyjasnili, v jaké atmosféře se budeme pohybovat.
Tentokrát jsem kreslil jiným způsobem a obrázky jsou i po naskenování mnohem lépe čitelné.


První strana     Druhá strana     Třetí strana     Čtvrtá strana     Pátá strana     Šestá strana


 Jubileum

Smyšlený příběh o imaginárních doktorech z fiktivní plicní kliniky. Vyprávění o cestě na narozeniny přednosty kliniky, co předcházelo, co se stalo cestou a co tam. Celkem patnáct stránek děje plus obálka plus jedno textové shrnutí děje v polovině příběhu. Strašně rád bych sem komiks vyložil celý, jenže se tam objevují nějací doktoři, nějaká klinika, nějaký docent a znáte lidi, někdo by mohl mít bezdůvodný pocit, že jsou tam zachycené skutečné osoby a skutečné příběhy a tak a mohl by s tím mít problém. Takže nerad, ale na tyto volně přístupné nahraju jenom čtyři obrázky. Jestli chcete plnou verzi, tak mi zkuste napsat :-)

Úvodní strana     Šestá strana       Sedmá strana     Patnáctá strana


 Odborná debata

Malé jednostránkové zamyšlení nad racionálním vedení chronické léčby u polymorbidních polypragmatických pacientů v pokročilém seniu a v péči ústavů sociální služby.
Obrázek


Čarovné kamínky

451 stupňů Fahrenheita

Schéma imunitní reakce

Jeff Kidlack a případ magnetického padoucha

Jeff Kidlack a Pierre Terraine

Jeff Kidlack - slavní předkové I

Jubileum

Odborná debata