e-mail    Debatní kniha    Mapa stránek    Hlavní  
 Bug 200 
 
Možná jste se s tím už setkali, možná ne. Každopádně vězte, že v Borland pascalu 7.00 a 7.01 je chyba, která způsobuje vyjímku dělení nulou, následkem čehož se program ukončí s příslušně energickou chybovou hláškou. Tato chyba se projeví okamžitě po startu programu na počítači s procesory Pentium Pro 200 a rychlejšími. Problém je v inicializační čísti unitu CRT, kdy detekuje rychlost počítače, aby vypočítal konstantu, která se pak použije v proceduře Delay. Moderní procesory jsou tak rychlé, že se ani nezvýší jakýsi interní čítač a zůstane na nule. Následující operace dělení způsobí právě error 200.
Co s tím? Stáhněte si následující patch. Mimo jiné se vybalí soubory TURBO.TPL a TPP.TPL. Ty překopírujte do podadresáře .\BIN ve vašem adresáři s pascalem. Na výzvu, zda stávající soubory přepsat, odpovězte "jo" a voalá, všechny programy co od této chvíle vytvoříte, už budou P200 ready. Ale co s už existujícími aplikacemi jako je třeba M602 a spousta dalších? V archívu je také soubor TPPATCH.EXE a PATCHCRT.EXE. Oba programy fungují stejně - jsou to utility, které opraví problematický kód uvnitř již zkompilovaných EXE souborů. Jde tedy svým způsobem o velmi jednoduché cracknutí pro dobročinné účely :-)
V archívu je přibalen i opravený zdroják jednotky CRT, kterou si můžete vlastnoručně překompilovat.
Nakonec znovu připomínám, že problémy kolem chyby 200 se týkají jenom Borland pascalu 7.0x, starších se tento článek netýká.Pascal - hlavní
Překladače
Vlastní články
Převzaté články
Věci na stáhnutí
Odkazy k tématu
BP7 buglist
Chyba Run-time 200

BASIC